Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma Sistemleri

admin No Comment
Genel

Hangi Aşamada Uygulanabilir

Borulu yerden ısıtmanın yapılabilmesi için  uygulama alanının kaba inşaat yada tadilat aşamasında olması  gerekmektedir.Eğer binanın taban döşemesi yapılmışsa borulu  yerden ısıtma yapılamaz.

Nasıl Çalışır?

Sulu zeminden ısıtma sistemleri 40 – 45 C sıcak su ile çalışır .  40-45 C sıcak su verebilen her türlü ısıtıcı kullanılır.  Doğalgaz , kömürlü kazan , motorinli kazanlar , ısı pompası  , güneş enerjisi destekli ısıtıcılar , elektrikli kombi ..vb

Zemin Ne Kadar Yükselir?

Modülasyon paneli ile yapılan uygulamalarda şap dahil yaklaşık 65-75 mm zeminden yükselme oluşur ve bu baştan  planlanmalıdır.

Nasıl Yapılır?

Bütün  yerden ısıtma sistemlerinde öncelikle iyi bir ısı  yalıtımı yapılır. Günümüzde hem ısı yalıtımını hemde  boruların belirli modüllerde döşenmesini sağlayan  modulasyon panelleri ile montaj işlemeleri çok kısa  zamanda çok daha güvenli olarak yapılmaktadır.  Modülasyon panellerinin aralıklarına döşenen borular  her katda binanın merkezinde bulunan dağıtıcı ve  toplayıcılara bağlanır. Dağıtıcı ve toplayıcı  kollektörlerden ana ısıtıcıya bağlantılar yapılır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bizimle İrtibata Geçebilirsiniz

Bir cevap yazın