Armatür Batarya ve Musluklar

Armatür Batarya ve Musluklar

admin No Comment
Genel

Nasıl Batarya Seçmeliyim?

Armatür seçiminde öncelik boyutlar ve ölçüler oluyor. Bu seçimin bir standardı olmamasına rağmen genellikle yükseklik 90mm ve çıkışı 130mm olan bataryalar standar denebilir. Lavaboyu bataryadan ayrı düşünmek de doğru değil. Bu hesaplar kullanım sırasında ki rahatlıkla ilgili, elinizi bataryanın altına rahatlıkla sokabilmelisiniz ve yüzünüzü yıkarken su sıçratmamalı. Öncelikle ölçü alınmalı ve etraftaki aksesuarlarda bu ölçü alınırken hesaba katılmalı.

Bataryanın Gövde Malzemesi

Armatürün ana gövdesinin ham maddesi fiyatı ve kaliteyi belirleyen ana etken denebilir. Bataryanın ham maddesi genellikle bakır alaşımlı pirinçtir ve bu sebeple elinize aldığınızda hacmine göre ağır olduğunu hissedersiniz. Farklı alaşımlar ile üretilen ürünler kaliteyi değil fiyatı hedef alarak üretilen ürünlerdir denebiliri, bunları ağırlıklarından ayırt etmeniz mümkündür. Bu ürünlerin hem ömrü kısadır hemde sağlık açısından zararlı olabilecek meteryaller kullanılıyor olabilir.

Ürünün Belgeleri Olmalı

En önemli belge tabiki garanti belgesi ve içerdiği şartlar fakat bu tek başına yeterli değil. TSE ve ISO da aranacak belgeler denebilir.  Üretici ya da ithalatçının kim olduğu gibi konularıda incelenmenizde fayda var. Aldığınız ürünün markası; fiyat ve performans açısından ana etken fakat tek başına marka ile bir ürünü almakta sonradan muadillerinin fiyatını duyduğunuzda pişman olmanıza sebep olabilir.

Musluk ve Bataryalarda Filtre

hiç sorunla karşılaşmayacağınız anlamına gelmez eğer su tesisatınızda filtre yoksa en pahalı ürünler ile de sorun yaşamanız muhtemel. Bu sebeple armatür  bağlantısı yapılan ana musluklarda filtre olduğundan emin olmalı ve yoksa filtreli musluklar tercih etmelisiniz. Çukurova inşaat olarak sattığımız ECA ve ÇAPA marka musluklarda yaşanabilecek her türlü sorunda müşterilerimizin yanındayız. Yaptığımız tesisat projelerinde müşterilermizin memnuniyeti temel referans noktamızdır.

Bir cevap yazın