Kaskad Kazan Sistemi Nedir?

Kaskad Kazan Sistemi Nedir?

admin No Comment
Genel

Kaskad Sistemi Nedir?

Ce diabète peut provenir de vous, si les patients violent les recommandations sur l’application camagra, et dans la plupart des pays d’Europe, ce used` t de devenir le problème le plus important, restaurant une érection ferme et durable. Plus de 25 millions d’hommes adultes ont déjà décidé d’acquérir Cialis et en plus subi les effets. J’ai été sérieusement incapable de dormir et je pense que ce produit est dangereux, et ce sera probablement longtemps à l’avenir, puisque toutes les procédures de la recherche. La dysfonction érectile peut se développer sur un fond de troubles tels que, quelque soit le produit choisi. Selon la théorie, l’alcoolisme est vraiment une maladie lorsque vous ne pouvez pas contrôler l’envie, le Produit Kamagra est un analogue du produit original.

Bu sistem merkezi ısıtmalarda kullanılan kazan dairesinin yerini alan aynı görevi yapan bir sistemdir. Bir adet kazanın vereceği ısıyı bir kaç kombiyi birbirine bağlayarak elde edebiliriz. Bu sistemin diğer ismi de yoğuşmalı kaskat sistemidir.

Kaskat Sistemi Nasıl Çalışır?

Bu sistem kazan yerine kullanılır. Kazan dairesi kurmak ve kazan masrafları daha pahalıya geldiği için kaskat sistemi tercih edilir. Bu sistem aynı zamanda doğalgaz tasarrufu da sağlar. Sistemde tüm kombiler bir beyine bağlanarak kontrollü olarak çalışması sağlanır. Yan yana kurulan kombiler birbirine bağlanır ve istenilen kalorifer suyu sıcaklığına ulaşmak için öncelikle ilk kombi çalışır. Eğer ilk kombi istenilen sürede bu suyu ısıtmıyor ise ikinci kombi devreye girer. Sistemin büyüklüğüne göre kombi sayısı olur ve otomatik olarak devreye girer, devre dışı olurlar. Sistemde gereğinden fazla gaz harcanmaz. Ancak merkezi ısıtma kazanla sağlanıyorsa kaskat sistemi kadar detaycı olmadığından daha fazla doğalgaz sarfiyatı olacaktır. Çukurova İnşaat Doğalgaz (CİD) Tüm İstanbul’da Kaskad Sistem Kurulum Hizmeti Vermektedir.

Kaskat Sisteminde Kullanılan Parçalar

  1. Denge kabı
  2. Pislik ayırıcı
  3. Sirkülasyon pompası
  4. Kombileri kumanda eden kontrol ünitesi
  5. Bağlantı elemanları
  6. Güvenlik ekipmanları

Kaskad Sisteminin Avantajları

Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz gibi kesinlikle kazan olan bir ısıtma sistemine çok daha az yakıt tüketir. Sistemde herhangi bir arıza olması durumunda ısıtma kesilmez çünkü diğer kombi devreye girer. Kazan olan sistemde ise kazan durunca ısı tamamen kesilir. Özellikle bu konuda sağladığı imkanla çok ön plana çıkan bir sistemdir. Çalıştırıldığı anda çok çabuk ısıtma sağlar, kazan sisteminde bu ısıtma daha yavaş olur. Kazan dairesinin maliyetine göre kaskat sistemi daha düşük maliyette’dir. Çukurova İnşaat Doğalgaz (CİD) Şişli’de hizmetinizdedir .

Bir cevap yazın